تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

تبليغات در اينستاگرام:

اينستاگرام يك اپليكيشن براي موبايل و تبلت است كه در ابتداي كار تنها تعداد كمي كاربر داشت كه عكس هاي سگ و گربه ي خود را به اشتراك مي گذاشتند اما امروزه بيش از ۴۰ ميليون كاربر فعال دارد و به يكي از پلتفرم هاي پيشتاز در حوزه ي تبليغات در ميان ديگر شبكه هاي اجتماعي تبديل شده است.

آماري كه توسط سايتاي ماركترارائه شده است نشان مي دهد تا سال ۲۰۱۷ درآمد حاصل از تبليغات اينستاگرام به بيش از ۲٫۵ ميليارد دلار افزايش مي يابد و به اين معني است كه ۱۰% از درامد فيسبوك بيشتر است.

اصول اوليه تبليغات در اينستاگرام :

تبليغات ويدئويي:

در اين نوع تبليغات شما قابليت هاي استفاده از صدا و حركت و جلوه هاي تصويري را در اختيار داريد. شما مي توانيد ويدئوهايي ۱ دقيقه اي در قالب land scape ( افقي) به اشتراك بگذاريد.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی

تبليغات عكسي:

در اين نوع تبليغات شما مي توانيد از طريق تصوير سازي كسب و كار خود را به ديگران معرفي كنيد كه اينستاگرام محيطي ساده، زيبا و خلاقانه براي اين كار است.

تبلیغات عکاسی در اینستاگرام

تبلیغات عکاسی در اینستاگرام

تبليغات چرخشي :

اين نوع تبليغات همانند تبليغات تصويري هستند اما عميق تر به اين صورت كه با كشيدن انگشتتان به طرفين روي يك آگهي مي توانيد عكس هاي بيشتري ببينيد و با كليك بر روي يك دكمه به وب سايت برويد و اطلاعات بيشتري كسب كنيد.

تبلیغات چرخشی

تبلیغات چرخشی

عكس هاي طبيعي :

اينستاگرام شبكه اي براي به اشتراك گذاشتن عكس است پس بر پايه ي مسائل بصري بنانهاده شده است. به همين منظور براي افزايش فروش و تبليغات خوب بايد از عكس هايي با كيفيت بالا استفاده كنيد. اين عكس ها علاوه بر اينكه معمولي و محو هستند بايد طبيعي و به اصطلاح اينستاگرامي باشد تا افراد صرفا به اين دليل كه تبليغاتي است آن ها را رد كنند. به عنوان نمونه شركت غذاييفيلا دلفيابا اشتراك گذاري عكسي كه هم اشتها را تحريك مي كرد و هم خيال انگيز بود توانست فروش ۴۱%  داشته باشد.

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

نکاتی که باید رعایت شود:

۱_از برندينگ بكاهيد:

علاوه بر فوق العاده بودن عكس ها بايد طوري باشد كه انگار بخشي از ساير عكس ها هستند كه كمپين تبليغاتي طبيعي جلوه كند. همچنين پست ها نبايد به اينصورت باشد كه به بازديدكننده اين حس را منتقل كند كه شما مستقيما چيزي به آن ها مي فروشيد. همچنين قرار دادن لوگو روي عكس كار درستي به نظر نمي رسد و بايد اجازه دهيد عناصر خلاقانه ي عكستان برند يا محصول شما را معرفي كند.

نانيگانز كه يك شركت پيشرو در زمينه تبليغات است بيان مي كند كهاگر قصد داريد كه لوگويتان را در تبليغات خود بگنجانيد، اين كار را ماهرانه انجام دهيد. در غير اينصورت ، يك عنصر سمبوليك يا يك رنگ شاخص براي برند سازي به ياد ماندني ، اما نه خيلي غالب، براي برندتان انتخاب كنيد.

۲_هرچه نوشته يرويعكسكمتر،بهتر

هرچه تبليغات بيشتر شبيه يك پست واقعي به نظر برسد احتمال بازگشت سرمايتان افزايش خواهد يافت. در واقع عكس هايي كه با نوشته پر شده اند بازديدكننده ي زيادي نخواهد داشت و قانون محدوديت ۲۰ درصدي متن هاي درون هر عكس كه در تبليغات فيسبوكي است در اينستاگرام وجود ندارد.

۳_كوتاه بنويسيد:

بازديدكنندگان شبكه هاي اجتماعي مانند اينستاگرام براي مدت زمان كوتاهي به هر چيزي توجه مي كنند و هدف اصلي آن ها رساندن خبر يا شايعه اي به كاربران با كمترين نياز به مطالعه است. زيرا كاربران در آن تمايل زيادي به خواندن ندارند.

۴_تبليغات آزمايشي انجام دهيد :

براي اينكه متوجه بشويد مخاطبتان در اينستاگرام چه مواردي را مي پسندند و چه چيزهايي را ناديده مي گيرند بايد از تبليغات آزمايشي استفاده كنيد و اين كه فكر كنيد كپي و تكرار كارهاي قبليتان ممكن است جواب بدهد اشتباه است پس چند كمپين كوچك راه بيندازيد تا بهتر متوجه شويد كه چه عواملي واكنش هاي مثبت دارند.

۵_اينستاگرام را با فيسبوك اشتباه نگيريد:

اينكه اينستاگرام متعلق به فيسبوك است و اينكه تجمع تبليغات ميان فيسبوك و اينستاگرام يكپارچه است درست است اما منظور از تبليغات اين دو با هم متفاوت هستند زيرا از لحاظ جمعيت شناسي و رفتارشناسي كاربرانشان با هم متفاوت هستند.

جمعيت شناسي:

در ميان كاربران اينترنتي ۲۸% در اينستاگرام فعال هستند و جمعيت جوانان و نوجوانان آن از فيسبوك بيشتر است. كه در اين بين رده هاي سني ۱۸ تا ۴۹ سال در فيسبوك فعاليت دارند اما مهمترين تفاوت آن با اينستاگرام آن است كه افراد مسن تر يعني ۵۰ تا ۶۵ سال به بالا در فيسبوك بيشتر است

رفتار شناسي:

اينستاگرام روي عكس و ويدئو تمركز دارد در حالي كه فيسبوك از نظر نوع قالب تركيبي تر و گسترده تر است اما احتمال وابستگي افراد به يك برند در اينستاگرام دو برابر بيشتر است و به ازاي هر دنبال كننده ۵ برابر بيشتر از فيسبوك وابستگي و فعالييت به همراه دارد.

۶_دكمه اي براي ادامه ي كار قرار دهيد:

در پست هاي اينستاگرامي جايي براي كليك كردن وجود ندارد و تنها لينكي كه در قسمت Bio هست مي توان استفاده كرد. با تبليغات در اينستاگرام مي توان دكمه هاي call to يا Action_CTA را اضافه كرد تا از جمله هاي تكراري مانند لينك در Bio استفاده نكنيد. از جمله CTA ها در اينستاگرام مي توان به Book, shop now, contact us, watch now, Download, Sign up, Learn more, Apply now اشاره كرد.

۷_با صفحات Unresponsive مخاطبان خود را نااميد نكنيد:

هيچ چيز به اندازه ي اين صفحات نمي تواند نرخ يك آگهي را كاهش دهد. به عنوان مثال فرض كنيد كه شما يك تبليغ خيلي خوب ساخته ايد كه مورد توجه كاربران قرار گرفته است اما هنگامي كه آن ها روي آن گزينه كليك مي كنند و به يك صفحه ي فرود نامناسب براي موبايل وارد مي شوند همه آن صفحه را مي بندند و اين يك تجربه ي بد براي مشتريان است و بايد به هر قيمتي از آن جلوگيري شود.

۸_از هشتگ استفاده كنيد:

از جمله تفاوت هاي اينستاگرام و فيسبوك همينهشتگ هاهستند. اين هشتگ ها باعث مي شود كه تبليغات شما طبيعي جلوه كند. هشتگ گذاري يك ضرورت به حساب مي آيد و پست هايي با هشتگ بيشترين تبادلات را دارند.

۹_استفاده از محتواي توليد شده توسط كاربران:

دو غالب تبليغاتي كه بيشترين اعتماد را جلب مي كنند،توصيه هاي آشنايانونظرات آنلاين مصرف كنندگاناست به اين صورت كه شما مي توانيد عكس هايي كه مشتريانتان گرفته اند را در صفحه خود قرار دهيد و از اين طريق بيشترين بهره را ببريد.

تبليغات در اينستاگرام به شما اين امكان را مي دهد كه مشتريان ثابت خود را داشته باشيد به اين صورت كه اگر اينستاگرام شما ١٠٠٠ فالوور واقعي داشته باشيد يعني شما ١٠٠٠ عدد مشتري ثابت خواهيد داشت كه روزانه اخبار شما را دنبال مي كنند. اينجاست كه صرفه جويي در زمان و هزينه را تبليغات در اينستاگرام مشاهده مي كنيد.

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

مزيت هاي تبليغات در اينستاگرام:

_ صرفه جويي درهزينه ها

_ افزايش فروش محصولات

_ صرفه جويي در زمان

_ شناساندن محصولات و برند خود به افراد بيشتري ( جامع بودن اينستاگرام و داشتن كاربر در سراسر دنيا)

روش هاي تبليغ در اينستاگرام :

_قرار دادن محصولات يا برند شما در پيج هاي پربازديد كه اينستاگرام گروه وب طراح اين كار را براي شما آسان مي كند.

_جذب فالوور ازسايت فروشگاهي شما ازطريق مديريت مشتريان

_افزايش فالوور تضميني اينستاگرام كه به دليل تضميني بودن و قيمت از پيش تأیين شده از بازده خوبي برخوردار است.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
مشاوره آنلاین و تماس