ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی

ويدئو ، تيزر تبليغاتي :

بازاريابي ويدئويي راهي است كه در آن با كوتاهترين زمان مي توان بهترين نتيجه را گرفت. روشن است اگر شما توليد ويدئوهاي خلاق و مداوم را از روش هاي بازاريابي و جذب مشتري كنار بگذاريد،در حقيقت زمان را براي رشد سريع اقتصادي كنار گذاشته ايد. يك كمپين ويدئو ماركتينگ خوب و مناسب به سرعت تبديل به سنگ بناي كسب و كار موفق مي شود.

ساخت تيزر
تيزر تبليغاتي چيست؟

تكنيكي است براي ارائه آگهي به صورت تلويزيوني، راديويي يا رسانه ي محيطي يا چاپي. و به رفتاري گفته مي شود كه با كامل نشان ندادن چيزي يا حرفي در فرد بتواند ايجاد حس كنجكاوي كند و پيامي را انتقال مي دهد.

مراحل اصلي ساخت تيزر تبليغاتي:

۱٫ پيش از توليد
۲٫ توليد
۳٫ پس از توليد
همچنين تهيه سناريو يا فيلم نامه، فيلم برداري، صداگذاري، انتخاب بازيگران و تدرين و … از عواملي است كه در ساخت يك تيزر تبليغاتي حائز اهميت است.
عواملي كه در موفق بودن يك تيزر تبليغاتي مؤثر هستند مي توان به استراتژي، نوآوري و اجراء اشاره كرد. تيزر هايي كه از نظر استراتژي بي نقص هستند داراي مفهومي اخلاقي هستند و اجراء مناسبي نيز دارند.
انتخاب لحن و سبك و قالب آگهي بخشي از استراتژي خلاق است. برخي از تيزرها يك قالب مشخص و برخي نيز چند غالب دارند و ما بايد قالبي را انتخاب بكنيم كه بتواند به درستي پيام آگهي را انتقال دهد و با بيننده ارتباط نزديك برقرار كند و انتخاب اين قالب به اين بستگي دارد كه با چه هدفي مي خواهيم از آن استفاده كنيم. از جمله اين قالب ها مي توان به قالب داستاني، تائيدي، طنز فكري و نمايشي اشاره كرد.
اين تيزرهاي تبليغاتي خود جنبه ي رقابت دارند و عاملي براي جذب مشتري مي شوند.

ويژگي تيزر هاي تبليغاتي:

۱٫ ايده هاي مفهوم و خلاق
هدف از تيزرها، انتقال معنا و مفهوم است به همين دليل هر تيزر جذاب و اثرگذار بر اساس سناريو خلاقانه و حرفه اي ساخته مي شود.
۲٫ زيبايي و جذابيت ها ي بصري و شنيداري:
اين مورد در ساخت تيزرها تمامي جنبه هاي زيبايي شناسي را محقق مي كند.
۳٫ سرعت
سرمايه گذاري مناسب و شروع و توليد هم زمان تيزرها باعث مي شود در كوتاه ترين زمان تيزرهاي خود را آماده اكران داشته باشيد.
۴٫ مخاطب محور
تيزر ها با توجه به ادراك ذهني مخاطبان ساخته مي شود و از تمام عناصر و عوامل در دسترس براي گذشتن از فيلتر هاي ادراكي مخاطب استفاده مي شود.

موارد استفاده از فيلم ها و تيزرهاي تبليغاتي:

۱٫ پخش فيلم ها در نمايشگاه ها، مانيتور هاي تبليغاتي سطح شهر، رسانه هاي تصويري عمومي و تخصصي به منظور تبليغات
۲٫ كنفرانس ها و سمينارها
۳٫ استفاده از فيلم ها به عنوان كاتالوگ هاي الكترونيكي معرفي محصولات و خدمات سازمان.

ساخت تيزر و كليپ هاي كوتاه براي شبكه هاي اجتماعي:

يكي از مهمترين نوع تبليغات در شبكه مجازي ساخت ويدئو هاي ويژه كوتاه است. كه نوع تبليغات در اين بخش بايد عمومي تر باشد و از جذابيت بيشتري برخوردار باشد و بتوان آن را بين مخاطبان به اشتراك گذاشت. كه در اين بين ساخت موشن گرافيك بيشتر توصيه مي شود.
ساخت يك فيلم از فعالييت ها يك شركت يا ارگان در كليه زمينه هاي فرهنگي، اقتصادي و عمراني و… مي تواند مخاطبان بيشتري را با برند شما آشنا كند.

مشاوره آنلاین