طراحی ست اداری: 

ست‌اداری اصطلاحا به مجموعه‌ای از اوراق اداری شرکتها یا سازمانها است که یکی از مهم ترین و اصلی ترین نوع تبلیغات برای شرکت داشتن طراحی ست اداری مناسب  است و نشان دهنده ی سلیقه و شخصیت شرکت شما است .که شامل: سربرگ، یادداشت، پاکت نامه، فاکتور و کارت ویزیت می باشد. بدیهی است همانند طراحی لوگو و یا آرم تجاری،طراحی ست اداری و استفاده صحیح و متناسب از لوگو و نام تجاری در آن در دنیای پر شتاب امروز، بسیار مهم است. اوراق اداری یک سازمان به نوعی نشانگر هویت، ماهیت و سطح فعالیت آن سازمان می باشد.

یک شرکت قدرتمند می بایست از لحاظ تبلیغات و ظواهر تفاوت بسیاری با سایر رقبای خود داشته باشد. بیشترین اطمینان از طریق چشم ایجاد می شود بنابر این خیلی مهم است که شرکت شما از یک طراحی فوق العاده برای ست اداری خود بهره ببرد.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری کامل شامل این اقلام می باشد:

کارت ویزیت، سربرگ A4، سربرگ A5، پاکت ملخی، پاکت A4 و کاغذ یادداشت

هزینه چاپ ست اداری با توجه به نوع جنس کاغذ، تعداد رنگ، گرماژ کاغذ، تیراژ چاپ و فرم اختصاصی و عمومی متغیر می باشد.

چاپ ست اداری به دو دسته ی فرم اختصاصی و عمومی تقسیم می شود.

 

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

نکته ی اصلی که باعث تفاوت یک ست اداری حرفه ای از یک ست اداری معمولی می شود طراحی لوگوی مناسب و زیبا است زیرا این لوگو به تنهایی نشان دهنده ی هویت شما است پس در طراحی و ایجاد یک لوگوی مناسب باید نهایت دقت و ظرافت را به کار برد.

طراحی سربرگ

سر برگ از جمله عوامل مهم در طراحی حرفه ای ست اداری است. سایز استاندارد سربرگ ۲۱*۲۹٫۷ و ۲۱*۱۴٫۸ می باشد.

طراحی سر برگ

طراحی سر برگ

طراحی پاکت نامه

پاکت نامه باید در ابعاد ۲۲*۱۱ و پاکت A4 در سایز ۲۳ *۳۲٫۵ ،پاکت A5 در سایز ۲۳ * ۱۶ می باشند.

طراحی کارت ویزیت

معمولا بیزنس کارت ها در ابعاد و سایز استاندارد بصورت ۵٫۵ * ۴٫۸ و ۸٫۹ * ۵٫۸ می باشند.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

 

طراحی کاتالوگ – طراحی بروشور

 

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

تفاوت طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور در این است که در طراحی بروشور تمامی طراحی در یک برگه انجام می‌شود  و آن ‌را به ۳ یا ۴ لت تقسیم می‌کنیم و در نهایت این برگه به صورت دورو چاپ شده و خط تا می‌خورد و به صورت یک بروشور سه لت یا چهار لت اما آماده می شود. اما در طراحی کاتالوگ ،کاتالوگ را هم می توان مانند بروشور به صورت سه لت در آورد اما با این تفاوت که ابعاد هر لت A4 ‌باشد طراحی کرد و هم می‌توان کاتالوگ را به صورت کتابچه ای و صحافی شده طراحی نمود.
در حالت کتابچه ای اصول طراحی بر این است که یک هزینه کلی برای طراحی پشت و روی جلد و یک هزینه کلی برای طراحی برگه مادر کهه سایر برگه ها با الگو آن برگه طراحی خواهند شد محاسبه می‌گردد.
گاها اتفاق می‌افتد که لازم است برخی صفحات ، طراحی جداگانه ای داشته باشند و مشابه یک ژورنال طراحی شوند که در طراحی چنینن کاتالوگی هزینه طراحی برگه مادر حذف خواهد شد و هر برگه جداگانه و با هزینه کمتری از هزینه طراحی برگه مادر محاسبه می‌شود.

طراحی لوگو به چند شکل مرسوم در ایران و کل جهان انجام می‌گیرد:

لوگو تایپ:

در این نوع طراحی نام شرکت و یا کسب و کار به صورت فارسی، انگلیسی و یا حروف مخفف، با فونتی اختصاصی طراحی می‌گردد مثل لوگو های معروفی چون کوکاکولا، سامسونگ، ال جی ، مزمز و… در این سبگ، لوگو می‌تواند به صورت فارسی و یا انگلیسی و یا هر دو مورد به درخواست مشتری محترم طراحی گردد. در این نوع طراحی نیز می توان از حالت مخفف استفاده کرد.

لوگو تایپ

لوگو تایپ

طراحی لوگو به صورت نمادین:

در این سبک طراحی، لوگو به شکلی خاص و با یک نماد انحصاری برای مشتری محترم طراحی می‌گردد که اغلب به همراه آن یک فونت اختصاصی یا همان لوگو تایپ نیز طراحی می‌گردد. این سبک لوگو از لحاظ ماندگاری در ذهن مشتری و بالا بردن پرستیژ شرکت و یا کسب و کار تاثیر بسیار بیشتری داشته و طبیعتا هزینه بالاتری نیز خواهد داشت. از نمونه های این سبک لوگو می‌توان به لوگو شرکت های بزرگی چون آدیداس، نایک، اپل و… اشاره کرد.

طراحی لوگو به صورت کاراکتر:

در این سبک طراحی، ما برای مشتری‌هایمان بر اساس درخواستشان لوگویی به شکل یک کاراکتر خاص طراحی می‌کنیم.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
مشاوره آنلاین و تماس