برندسازی مد و لباس

 

برند سازی مد و لباس

برند سازی لباس
در بخش های قبلی به تعریف برندینگ و برند سازی پرداختیم و گفتیم که برندسازی مجموعه راه کار هایی است که به یک برند هویت می دهد و آن را از دیگر رقبا متمایز می سازد.. در اینجا سعی داریم تا به ارائه راه کار هایی در خصوص تعیین هویت یک برند مد و لباس بپردازیم و به همین خاطر به تحلیل و بررسی برندهای موفق مد و لباس پرداختیم تا بتوانیم به شما برای ایجاد برند سازی مد و لباس کمک کنیم. در زیر راه کارهای برندسازی مد و لباس را به شمامی گوییم:

۱_ایجاد تمایز به سبک مد و لباس (usp یا همان Unique Selling Proposition):

از عواملی که برای ایجاد برند لباس باید به آن توجه شود usp است. اگرچه در این صنعت اکثر وجوه تمایز قابل کپی برداری است. به عنوان مثال برندی که به خاطر کیفیت بالای اجناس خود و استحکام آن ها یک جهش بزرگ برای آن برند به حساب می آید. این صفات هستند که باعث تمایز برند شما از دیگر برند ها می شود.

برند سازی مد و لباس

برند سازی مد و لباس

۲_ایجاد یک تصویر ذهنی در برندسازی لباس:

از آنجایی که ایجاد تمایزی منحصر بفرد سخت می باشد ، می توان از جایگزین مناسبی مانند تصویر سازی ذهنی برای برندسازی لباس بهره برد. اگر دقت کرده باشید در برخی از تبلیغات بیلبوردی یا رسانه ای و…از جملات کوتاه استفاده شده است بدون آنکه نامی از برند روی در آن تبلیغ برده شده باشد. مثلا برند بامیلو در تبلیغات تلویزیونی خود از همین روش استفاده کرد ، در نگاه اول شاید کار احمقانه ای به نطر برسد ، ولی همین که ذهن شما را کمی مشغول کرده برای برند یک موفقیت بزرگ است و در تبلیغات بعدی که که نام برند نمایان شود ، همانند یک میخی که با چکش به دیوار کوبیده شود این برند نیز در ذهن ها جای خود را محکم می کند. در نتیجه با به کار گیری یک ترفند مناسب می توان تصاویر ذهنی فوق العاده ای را بر اذهان مخاطبین ایجاد کرد

۳_برندسازی اینترنتی صنعت پوشاک:

از آنجا که امروزه اینترنت بیشترین کاربرد و نفوذ را در زندگی انسان دارد پس ما می توانیم از این روش برای برند سازی استفاده کنیم .برندسازی اینترنتی استفاده و بهره گیری تخصصی از بستر اینترنت درجهت ترویج برند می باشد . از ابزارهایی که برای برند سازی اینترنتی استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:طراحی و بهینه سازی وبسایت در جهت استفاده از بازدیدکنندگان موتورهای جستجو ( همچون گوگل ) ، شبکه های اجتماعی ، ویدئو و رسانه های چاپی به صورت آنلاین
امروزه اینترنت در ایران برای برندهای صنعت لباس و نساجی یک موقعیت مناسب برای هویت بخشیدن به نام برند دردسترس قرار داده و از آنجایی که این رسانه جایگاهی ویژه در زندگی ما ایرانی ها پیدا کرده و هنوز این فضا در صنعت پوشاک ایران اشباع نگردیده ، می توان از این موقعیت به نفع خود استفاده نمود.

۴_ خدمات مشتری مداری برند پوشاک:

از جمله راه های برندسازی مد و لباس، ارائه خدمات مشتریست.مثلا دادن کارت هدیه به مشتری از جمله خدمات مشتری مداری است که مشتری می تواند با ارائه این کارت در شعبه های دیگر از آن استفاده کند برندی مانند چرم مشهد از این کارت های هدیه استفاده می کند و باعث جذب مشتری و باعث بیشتر شناخته شدن نام برند نیز می شود.

برندسازی مد و لباس

برندسازی مد و لباس

۵_استفاده از رنگ بندی برای برند پوشاک:

آنچه که می تواند در ذهن مشتری حک شود علاوه بر مدل و طرح لباس رنگ بندی آن است که رنگ بندی کار شده در نقش های یک برند لباس ، القای مفاهیمی از نوع کارکرد برند به مشتری است رنگبندی می تواند تاثیر زیادی داشته باشد ، به عنوان مثال استفاده از ترکیب رنگ های قهوه ای ،طلایی و مشکی ، نوعی لوکس بودن را به مشتری القا می کند و در برند هایی که با رده سنی کودک تا نو جوان سرو کار دارد شاد بودن رنگ بسیار اهمیت دارد . البته ناگفته نماند که در سلیقه ی امروزی ، سادگی و مینیمالی بسیار پرطرفدار است که این موضوع روی گرافیک و رنگبندی نیز صادق است.

Crm_6 و تاثیر آن روی برند لباس :

.crm یا همان مدیریت ارتباط با مشتری یکی از مسائل مهم در امر برند نسازی است . یک برند لباس با ایجاد شبکه مشترکین گامی موثر را در برندسازی برداشته است، این مشترکین می توانند از طریق تنها یک بار مراجعه ایجاد شوند . به عنوان مثال یک فروشگاه پوشاک می تواند زمانی که فرد خریدی را انجام داد ، شماره ی همراه مشتری و تاریخ تولدش را طی تسویه حساب از فرد دریافت کند و با یک اس ام اس تبریک تولد ، فروشگاه را در خاطر مشتری یاد آوری کند.ه

مشاوره آنلاین