سلام دوستان جالب است بدانید بیش از ۳۲٪ از #بیلیونرهای دنیا هیچ #مدرک_تحصیلی ندار…

سلام دوستان جالب است بدانید بیش از ۳۲٪ از #بیلیونرهای دنیا هیچ #مدرک_تحصیلی ندار…
آبان ۱۰, ۱۳۹۵
طراحی وب سایت شما با کارشناسان مانا گرافیک طراحی وب سایت لطفا نظرات خود را با ما…
آبان ۱۲, ۱۳۹۵

[ad_1]

سلام دوستان
جالب است بدانید بیش از ۳۲٪ از #بیلیونرهای دنیا هیچ #مدرک_تحصیلی ندارند!

اما در مقابل علم زدگی را داریم

#علم_زدگی چیست؟

#علم زدگی یک بیماری است دقیقا شبیه بری بری… ?بیمار مبتلا به علم زدگی باور دارد که “نمی تواند”. مگر آنکه به فلان دانشگاه برود. یا فلان مدرک را بگیرد و چون برای درمان بیماری “نمی توانمش” به اشتباه دنبال عاملی که وجود خارجی ندارد می گردد، هرگز آنرا پیدا نمی کند. ? مبتلا به علم زدگی بعد از پایان دانشگاه و گرفتن مدرک باز هم نیاز به گذراندن فلان دوره را دارد یا بهمان سمینار را یا #certificate از فلان مؤسسه یا شنیدن سخنرانی فلان دکتر از فلان کشور. ? آدم علم زده باور کرده است که چیزی هست که او نمی داند و اگر آن چیز را یاد بگیرد بیماریش برطرف خواهد شد.
——————————————
?عامل بوجود آورنده بیماری علم زدگی کمبود عمل در رژیم رفتاری روزانه بیمار است. ?علم زده بجای اینکه ورزش کند و غذای سالم بخورد ترجیح می دهد که به سخنرانی یک متخصص تغذیه گوش کند به جای اینکه چیزی بفروشد ترجیح می دهد که در کارگاه فروش و بازاریابی فلان دکتر شرکت کند به جای اینکه کسب و کاری راه بیندازد ترجیح می دهد که ام. بی. ای. بخواند به جای اینکه آغاز کند ترجیح می دهد که در کارگاه خلاقیت شرکت کند به جای اینکه برنامه نویسی کند ترجیح می دهد که لیسانس کامپیوتر بگیرد به جای اینکه زندگی کند ترجیح می دهد که در کلاسهای مهارتهای زندگی شرکت کند یا کتابهایش را بخواند. ?آدم علم زده نمی تواند باور کند که ونگوگ با نقاشی کشیدن نقاش خوبی شد نه با دانشگاه رفتن. موتزارت با آهنگ ساختن آهنگساز خوبی شد. سعدی با شعر گفتن شاعر خوبی شد. بوعلی سینا با طبابت کردن پزشک خوبی شد. آدم علم زده برداشت وارونه ای از “زگهواره تا گور دانش بجوی” پیدا کرده است. ? لطفا در خصوص این مطلب نظرتان را بگویید.

اگر این مطلب برای شما جالب بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

با www.Rayantabib.ir همراه باشید.
#طراحی_سایت #طراحیسایت #طراحی_وبسایت #طراحی_وب_سایت #طراحی_حرفه_ای_سایت#استارت_آپ #استارتاپ #ایده_پردازی#خلاقیت #کارآفرینی

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین