آلمانهای آزار دهنده در طراحی سایت
مرداد ۵, ۱۳۹۲
آموزش طراحی سایت
آموزش چند نکته در طراحی سایت
مرداد ۲۴, ۱۳۹۲
طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت به عنوان یک اصطلاح عمومی برای توصیف هر یک از وظایف مختلف دخیل در ایجاد یک صفحه وب استفاده می شو

وب سایت متشکل از صفحات بی شمار، ارائه اطلاعات با استفاده از فن آوری های مختلف و همراه با لینک های مرتبط. دو جنبه اساسی را به هر صفحه وب بر روی اینترنت وجود دارد

زبان نشانه گذاری اولیه مورد استفاده در طراحی سایت(HTML) نامیده می شود. نسخه سختگیرانه تر از HTML نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، شناخته شده به عنوان گسترش زبان نشانه گذاری ابرمتن (XHTML). با استفاده از HTML یا XHTML، یک طراح وب سایت  قادر باید به  مرورگر بگویید که چگونه یک صفحه وب باید ظاهر شود. در چند سال گذشته بوده است، فشار به سمت جدا کردن ساختار زیرین صفحه وب (با استفاده از HTML) از ارائه بصری از سایت (با استفاده از شیوه نامه آبشاری یا CSS) وجود دارد. این روش به تعدادی از مزایای عمده در هر دو کوتاه مدت و بلند مدت، و آن جمع آوری شده است محبوبیت با پیشرفت زمان است.

از نقطه نظر فنی، عمل طراحی صفحات وب سایت می تواند بسیار دشوارباشد. بر خلاف رسانه های چاپی سنتی، HTML تعدادی از عوامل متغیر است. کنسرسیوم جهانی وب، همچنین به عنوان W3 شناخته می شود – برای شروع، تمام مرورگرها با توجه به استانداردهای ایجاد شده توسط استاندارد تنظیم بدن تفسیر HTML. این به این معنی است که در حالی که یک صفحه ظاهر خواهد شد به عنوان طراح بخواهد در یک مرورگر، ممکن است در دیگری به نظر می رسد به طور کامل متفاوت است. رفع متعدد و کار arounds به تلاش برای دور زدن باگ مرورگر خاص وجود دارد، اما آن یک کسب و کار در بهترین حالت شکننده است.

یکی دیگر از عوامل عمده محدود کردن مجموعهای از فرمت های یک سایت ممکن است مشاهده شوید. است در حالی که طراحان گرافیک می دانند که دقیقا چه بزرگ قطعه ای از کاغذ چاپ بر روی آنها خواهد بود، یک طراح سایت باید برای اندازه های مختلف مانیتور، تنظیمات صفحه نمایش های مختلف، و حتی مرورگرهای وب برای کاربران مبتدی، این نگرانی ها اغلب ترک طراحی حرفه ای تلاش برای گنجاندن پویایی به اندازه کافی برای ساختن یک صفحه وب جذاب در طیف وسیعی از اندازه مرورگر، در حالی که ایجاد یک طرح به اندازه کافی به شخص اجازه می دهد برای استفاده از تصاویر و سایر لزوما اجزای با اندازه ثابت.

در علاوه بر این به XHTML و CSS، طراحان اغلب استفاده از تعدادی از پایگاه داده زبان رانده می شود برای پویایی بیشتر و تعاملی روی وب سایت خود را اجازه می دهد. در حالی که با سایت های کوچکتر، این زبان، تبدیل شدن به یک ضرورت مجازی در هر سایت ارائه مقدار بسیار عظیمی از داده ها.

احتمالات را برای طراحی وب سایت تقریبا بی حد و حصر است، هر چند در یک نقطه، آنها کاملا توسط مرزهای مرورگر خود محدود شد. با ظهور و انعطاف پذیری از فن آوری های جاسازی شده، این مرزها تمام شده است اما حذف، اجازه می دهد برای تطبیق پذیری و پویایی است که تخیل از هر کسی که علاقه مند به طراحی برای اینترنت را به چالش می کشد.

[schema type=”review” name=”nima” author=”nimaa” user_review=”10″ min_review=”0″ max_review=”10″ ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین