کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios

هنگامی که دید خود را به دنیای اطراف خود دقیق و فنی می سازید انچه که برای شما قاب…
تیر ۱۲, ۱۳۹۴
فکر میکنید چند درصد از وبسایتهای طراحی شده در دنیا به کمک زبان برنامه نویسی پی ا…
تیر ۱۴, ۱۳۹۴
کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios است که همواره انحصار تولید اپلیکیشن‎ها‎ی این سیستم عامل را در دست دارد و به دلیل حساسیت شدیدش برای حفظ این انحصار‎، آن‎ها را با کدگذاری از دسترس خارج می‎کند.

اپلیکیشن  (Application)چیست؟

نوعی نرم‌افزار کامپیوتری است که برای استفاده کاربران ساخته می‌شود. اپلیکیشن‎ها بطور مستقیم دستورات کاربران را اجرا‎ می‎کنند بطوری که هنگام اجرا، عملکرد آن‎ها‎ مشهود است. از آن جمله اپلیکیشن های پرکاربرد می‌توان به نرم افزارهایی که در سیستم‌های کامپیوتری کاربرد دارد همچون word, photoshap, excel و … ا اشاره کرد.شبکه‏های اجتماعی، بازی‎ها، موتورهای جستجو و … هم اپلیکیشن هایی هستند که بر روی گوشس های همراه نصب می شود.

اپلیکیشن‎های ios   کمپانی اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios

شرکت اپل در تیر ۱۳۸۷ سایتی مبتنی بر توزیع اپلیکیشن‎های  ios راه‎اندازی کرده که تاکنون حاوی ۱میلیون و ۲۰۰ هزار اپلیکیشن‎ می‎باشد. یکی از سایت‎های اپل سیبچه است که کاربرد آن  دانلود اپلیکیشن‎ها‎ی ios است.از فواید سیچه میتوان به قابلیت دسته بندی اپلیکیشن ها به منظور نصب اپلیکیشن ها اشاره کرد.

شرکت اپل در مسئله اپلیکیشن‎ها بسیار حساسیت دارد و از به همین منظور سیبچه اول باید به سرور اپل وصل شود و پس از تأیید هویت، نصب اپلیکیشن تکمیل میشود.‎ سیستم عاملiOS ‎ قفل است و کمپانی اپل، اپلیکیشن‎ها‎ی ios را کدگذاری می‎کند. این کمپانی برای هر اپلیکیشن یک جایگاه جداگانه تعبیه کرده بطوری که منحصر به فرد میباشد.

به تازگی یکی از محققان آمریکایی گفته است که اپلیکیشن‎ها‎ی ios را میتوان بر روی سیستم عامل اندروید نصب کرد. اما این در حد یک نظریه است. وی متذکر است که با نصب نسخه کیت کیت  می‎ شود تمامی اپلیکیشن‎ها‎ی ios را بر روی اندروید اجرا کرد در اما این نظربه رد شد زیرا نسخه‎ای که از ios روی اندروید قرار می‎گرفت، نسخه‎ای نبود که روی سایر محصولات اندروید نصب می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین