۶ عامل مناسب در طراحی سایت

اهمیت رابط کاربری در طراحی سایت
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳
اصول طراحی سایت کاربر پسند
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳

آیا معیار های یک سایت با طراحی مناسب را می شناسید؟

از نظر شما چه سایتی طراحی مناسبی دارد؟

در زیر مؤلفه های طراحی سایت مناسب را شرح خواهیم داد.

 

۱) طراحی بصری مناسب

طراحی بصری سایت یکی از معین ه های یک وب سایت بهتر است. لوگو، فونت ها، فضای خالی، تم و لایه ها و رنگ ها همگی جزو طراحی بصری سایت به حساب می آیند. مصرف از تم هایی که با عنوان وب سایت شما مرتبط باشد به محتوای سایت شما کمک می نماید که بهتر به نظر بیاید. در طراحی سایت با ارزش است که از فضا های سفید مصرف بکنید و رنگ های مناسبی را به کار ببرید.

۲) محتوا

در مباحث طراحی سایت، محتوا همواره یکی از پایه های مهم و با ارزش است. یکی از کلیدی ترین معیارهای یک وب سایت بهتر ، تأمین محتوای مناسب و مرتبط است. در واقع محتوای شما باید همان چیزی باشد که خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت شما آن را می خواهند. پس:

محتوا باید جواب به این پرسش کاربران باشد:

"چه چیزی داخل این محتوا هست که به درد من بخورد؟"

۳) مسیریابی

مسیریابی یک سایت در واقع همان GPS سایت است. نوار مسیریابی که اکثرا ً در خط افقی بالای وب سایت و کمتر در خط عمودی حاشیه قرار می گیرد، به کاربران شما کمک می نماید تا به آسانی اطلاعاتی که مایلند را پیدا کنند، به صفحه ای که می خواهند بروند و یا یک کار خاصی را انجام دهند.

در طراحی سایت این مسیریابی باید آسان و منظم باشد. به عنوان مثال می توانید موضوع های مرتبط با یک عنوان ویِژه را به صورت زیر مجموعه آن عنوان قرار دهید تا منظم تر شود.

۴) فراخوانی برای اقدام

از دیگر مباحث بسیار با ارزش در طراحی سایت، فراخوانی برای اقدام است. فراخوانی برای اقدام مجموعه ای از کلمات است که بازدیدکنندگان وب سایت شما را به انجام یک عمل مستقیم در سایت ترغیب می نماید . هیچ فرمول و قانون سحر آمیزی برای فرایند فراخوانی برای اقدام وجود ندارد. راه حل کلیدی آن است که باید شما به صورت همیشگی امتحان بکنید که چه عناصری بر روی مخاطبان شما بهترین تأثیر را دارد. محل قرار گیری، اندازه و رنگ را امتحان بکنید تا بتوانید بهترین را انتخاب بکنید .

۵) اعتبار

یک وب سایت بهتر باید به صورت تدریجی به بازدیدکنندکان خود حس اعتماد را القاء نماید . برای اینکه به کاربران خود این پیغام را برسانید که شما یک منبع مطمئن و قابل اطمینان هستید می توانید در طراحی سایت خود، از لینک های تأیید شده و اطلاعات ارتباط ی معین و معتبر مصرف بکنید .

۶) عملکرد مناسب در موبایل

تعداد بسیار بسیاری از کاربران با مصرف از موبایل ها و دستگاه های هوشمندی که قابلیت مرور اینترنت را دارند، سایت ها را بازدید می کنند. امروزه به نظر می رسد که هر دستبعضی با یک میکروچیپ و یک صفحه نمایش قادر است تا از اینترنت مصرف نماید . پس:

طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که از طریق دستگاه های موبایل قابل رویت و مصرف باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین