اهمیت استفاده از گرافیک مناسب در طراحی سایت – شماره ۱

نکات انکار ناپذیر در طراحی سایت
شهریور ۱۹, ۱۳۹۳
اهمیت رابط کاربری در طراحی سایت
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳

گذراندن ساعت های بی شمار و خرج کردن میزان بسیار بسیاری پول برای سئو سایت، بدون در نظر گرفتن جلوه های تصویری و گرافیکی سایت، تلاش ی بی نتیجه خواهد بود.

در مقابل، داشتن سایتی با گرافیک و جلوه های تصویری زیبا نیز بدون در نظر گرفتن نکات سئو در طراحی سایت، نه فقط نکته مثبتی نیست بلکه ۱۰۰% صاحبان وب سایت را متحمل ضرر خواهد کرد.

افزایش ترافیک سایت، که یکی از فاکتور های کلیدی در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید، فقط وقتی عملی خواهد بود که سایت به بهتر ی طراحی شده باشد.

ترکیب گرافیک بالا و طراحی سایت عالی، برای تبدیل کردن کاربران و بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه و خریداران، ضروری و انکار ناپذیر است.

تلاش برای افزایش ترافیک سایت ضروری است. اما تلاش ی که نتیجه مطلوبی نداشته باشد، باعث هدر دادن زمان، انرژی و منابع مالی خواهد شد. دریافت نتیجه مطلوب، مستلزم رعایت نکات گرافیکی و ساختاری در طراحی سایت است. در غیر این صورت، تلاش شما برای افزایش ترافیک سایتی که نه گرافیک جذابی دارد و نه ساختار مناسبی، مطمئناً نمی تواند نتایج مطلوبی را به بار آورد.

تلاش برای این که صرفاً کاربران را به سایت برسانید، کافی نسیت. اگر طراحی سایت شما از گرافیک زیبا بهره نبرده باشد، بلافاصله بازدیدکنندکان سایت را ترک خواهند کرد. زیرا به دلیل جالب نبودن طراحی سایت شما و یا شلختگی و درهم و برهم بودن آن، کاربران و بازدیدکنندکان را گیج می نماید . در این صورت همه این نکات منفی، باعث افزایش Bounce Rate سایت شما می شود.

Bounce Rate:
درصد بازدیدهای تک صفحه ای را می گویند. در واقع ، وقتی که شخصی به هر طریق ( وارد کردن آدرس بصورت مستقیم، از طریق لینک در سایت های دیگر و یا از طریق موتور های جستجو) وارد سایت شما می شود و بلافاصله از همان صفحه ای که وارد شده، بدون هیچ کلیک و تعلت ی با سایت، خارج می شود، Bounce Rate افزایش می یابد.

به دلیل ارزش بالای این نکته، باز نیز آن را تکرار می کنیم:
اگر وب سایت شما طراحی گرافیکی مناسب نداشته باشد و از فقط علت کلیدی و اصلی در طراحی سایت پیروی نکند، تمام تلاش شما برای افزایش ترافیک سایت، به هدر خواهد رفت.

اما فقط علت کلیدی و مهمی که به آن اشاره شد چیست؟
سادگی
وقتی که میخواهید تأثیر اولیه سایت شما بر روی بازدیدکنندگان مثبت باشد و نام تجاری شما در ذهنشان بماند، برند خود را قوی و استوار نگاه دارید.

به عنوان مثال، سایتی مثل سایت شرکت Apple، از فضای سفید و خالی زیادتری در سایت خود مصرف کرده . در عوض سایت را با عکس های بزرگ که به همراه گفت های کوتاه مزین شده اند را به نمایش در آورده.

با ارزش ترین مسئله ای که باید وقت طراحی سایت به یاد داشته باشید، تناسب و نیز ترازی گفت است. یعنی طوری محتوا را ایجاد بکنید که بتواند به آسانی و به سادگی، پیغام را به مخاطبانتان برساند.

در ادامه به توضیح اینکه چه طور وب سایتی طراحی بکنید که بتواند در عین سادگی، به بهتر ی پیغام را برساند و بازدید کنندگان را جذب نماید ، حرف و نکاتی را ارئه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین