اهمیت رابط کاربری در طراحی سایت

اهمیت استفاده از گرافیک مناسب در طراحی سایت – شماره ۱
شهریور ۱۹, ۱۳۹۳
۶ عامل مناسب در طراحی سایت
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳

در بسیاری از مسائل ، ارزش و اولویت همواره با مشتری و کاربر است. به ویژه برای این که یک کسب و کار بتواند موفق شود باید مشتریان و کاربران راضی داشته باشد. کاری بکنید که آن ها تجربه خوشی از بازدید از سایت شما داشته باشند و باز نیز به وب سایت شما باز گردند. نکاتی که در زیر خواهیم گفت مربوط به روش طراحی رابط کاربری است که از عبارت عناصر با ارزش در روش صحیح طراحی سایت است .

ارزش رابط کاربری در طراحی سایت
۱٫ آسان بودن طراحی سایت را حفظ بکنید و هرگز با طراحی پیچیده رابط کاربری، ذهن کاربران خود را بیش از میزان در گیر و مشغول نکنید.

۲٫ طراحی سایت با ارزش است، اما تنها به جلوه های ظاهری و زیبا یی مربوط نمی شود. بلککه باید عملکرد مطلوبی داشته باشد.

۳٫ همواره دستگاه های که کاربران از آن ها برای بازدید سایت شما مصرف می کنند را در نظر داشته باشید. سعی بکنید که طراحی سایت شما به بهتر ی در دستگاه های معمول و به روز به نمایش درآید. در غیر این صورت کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. زیرا تمام کاربران اینترنتی از رایانه های رومیزی و یا لپتاپ برای بازدید از سایتها مصرف نمی کنند. همواره در طراحی رابط کاربری سایت خود، سیستم علت های مختلف و رزولوشن های مختلف صفحه های نمایش را در نظر داشته باشید.

۴٫ سعی بکنید تا جایی که ممکن است تمام فعل و انفعالات کاربران با سایت را در صفحه اصلی/خانه سایت خود خلاصه بکنید . فعل و انفعالات یعنی هر چیزی که کاربر دنبال آن می گردد و از طریق آن با سایت تعلت دارد. از اطلاعات گرفته تا خدمات و کالای مورد نیاز.

۵٫ سرعت و عملکرد سایت شما بسیار با ارزش است. همواره و در تمام مراحل طراحی سایت خود این نکته را در نظر داشته باشید. از آنجایی که زمان طلاست پس باید با اعمال الگوریتم های اصولی و رعایت نکات صحیح، زمان بارگذاری سایت را به حداقل برسانید و از عملکرد مطلوب همه پارت های سایت اطمینان حاصل بکنید .

۶٫ در طراحی سایت خود از فضاهای موجود در آن به بهترین شکل ممکن و به صورت بهینه شده مصرف بکنید . کاربران بسیاری از طریق موبایل ها به وب سایت شما می آیند. پس برای فضاهای داخل سایت خود برنامه ریزی بکنید و از هر پیکسل، هوشمندانه مصرف بکنید .

۷٫ انیمیشن های مورد مصرف خود را به حداقل برسانید و از آسان ترین آن ها مصرف نمایید.

۸٫ در صورت امکان، کمتر از عکس مصرف بکنید . تا وقت ی که گفت به بهتر ی کار می نماید و واضح تر از عکس است، کار عاقلانه ای است که از عکس های کمتری در سایت خود مصرف بکنید . مصرف از عکس بهتر است، اما عکس های کم اندازه ی که محتوی مطالب مفید باشد و پیغام را به بهتر ی و سریع تر برساند و اما مصرف به جا و به موقع آن توصیه می شود.

۹٫ در طراحی سایت خود، رابط کاربری طراحی بکنید که در پلتفرم های گوناگون ثابت و استوار باشد. سایت شما در هر دستبعضی باید به یک شکل و شمایل باشد. به عنوان مثال، عملکرد و طراحی سایت شما در یک iPad، نباید با لپتاپ فرق داشته باشد.

۱۰٫ فضای خالی/سفید برای هر وب سایتی لازم است. اگر کاربران نتوانند در سایت شما، به چشمانشان استآسان بدهند پس این کار را در سایت دیگری انجام می دهند. قطعا در طراحی سایت خود فضای خالی نیز قرار دهید تا برای کاربرانتان آزاد دهنده نباشد.

امیدواریم نکاتی که در طراحی سایت و طراحی رابط کاربری سایت ارائه شد، مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین