استفاده از نکات بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) در طراحی سایت

ایجاد یک اثر هنری در دنیای وب از طریق ساخت سایت
شهریور ۱۸, ۱۳۹۳
نکات انکار ناپذیر در طراحی سایت
شهریور ۱۹, ۱۳۹۳
صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل

قبل از اینکه کاربران بخواهند در مورد زیبا یی و جالب بودن ظاهری یک وب سایت حرف کنند، باید آن وب سایت را مورد جستجو قرار دهند و آن را پیدا کنند. امروزه سایتی با طراحی مناسب، فقط به جذابیت های بصری وب سایت خلاصه نمی شود. بلکه از آن با ارزش تر مطابقت سایت با الگوریتم های موتورهای جستجو و همین طور سئو است.

به کارگیری نکات بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) در طراحی سایت


در زیر به توضیح نکاتی پیرامون به کار بردن الگوریتم های موتور های جستجو و نکات بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) در فرآیند طراحی سایت خواهیم پرداخت.

۱) برای موتورهای جستجو، عنوان ها بسیار با ارزش تر ازبقیه پارت های یک صفحه در وب سایت است . پس برای رعایت صحیح نکات سئو، باید از کلمات کلیدی مورد نظر خود در عنوان های صفحات، مصرف بکنید .

۲) در میزان امکان در طراحی سایت خود از فایل های فلش مصرف نکنید. فایل های فلش توسط موتورهای جستجو خوانده نمی شوند؛ و باعث نماید شدن سرعت بارگذاری سایت و فرار کاربران از سایت می شود.

۳) در طراحی سایت خود از گرافیک، بسیار با دقت و هوشمندانه مصرف بکنید . گرافیک سایت را مرتبط با محتوای داخل آن طراحی بکنید و همین طور از ALT Tag ها در گرافیک سایت خود مصرف بکنید که اگر موتورهای جستجو قادر به خواندن گرافیک مورد مصرف شده در سایت شما نبودند، بتوانند تگ های گرافیک را بخوانند.

۴) در طراحی سایت خود، فقط از لینک های تصویری مصرف نکنید. شما همواره باید از برای ها نیز برای لینک کردن صفحات با ارزش سایت، مصرف بکنید . Spiderهای موتورهای جستجو، توانایی خواندن و دنبال کردن لینک های تصویری را دارند، اما نزد Spider ها، برای از ارزش زیادتری برخوردار است.

۵) وقت طراحی لایه های سایت خود، نوار مسیر یابی سایت را آسان و قابل فهم طراحی بکنید . اگر نوار مسیریابی سایت شما پیچیده باشد، یک سری از موتورهای جستجو، پیدا کردن اطلاعات و محتوای داخل صفحات دیگر سایت را به بهتر ی انجام نمی دهند و این خلاف نکات بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) است .

۶) در مراحل طراحی سایت از HTML استاندارد مصرف بکنید . نرم افزارهایی مثل FrontPage، Dreamweaverو یا WYSIWYG اکثرا ً کدهای اسکریپت غیر ضروری اضافه می کنند که باعث بزرگتر شدن صفحه و سخت تر شدن crawl کردن آن می شود؛ و برخی اوقات کدهایی اضافه می نماید که موتور های جستجو توانایی خواندن آن ها را ندارند. در این صورت اسپایدر ها صفحات و یا حتی کل سایت را ایندکس نمی کنند. پس اگر می خواهید از این نرم افزارها مصرف بکنید ، باید از HTML اطلاعات دقیق و آگاهانه داشته باشید، تا در این صورت بتوانید به صورت دستی و آگاهانه کدهای اسکریپت غیر ضروری را حذف بکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین