در جهان امروز طراحی سایت امریست لازم و ضروری

روش های برای بالا بردن رتبه سایت در الکسا
شهریور ۱۵, ۱۳۹۳
پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
شهریور ۱۶, ۱۳۹۳

بسياري از افراد ، سازمانها ، شرکتها در داخل کشور ضرورت داشتن يک وب سايت را درک کرده اند اما آيا هر وب سايتي جوابگوي نيازهاي مخاطبانشان هست و استانداردهاي اوليه طراحي وب در آنها رعايت شده است؟در جهان ی امروز داشتن یک وب سایت امریست لازم و ضروری . بسیاری از افراد ، سازمانها ، شرکتها در داخل کشور ضرورت داشتن یک وب سایت را درک کرده اند اما آیا هر وب سایتی جوابگوی نیازهای مخاطبانشان هست و استانداردهای اولیه طراحی وب در آنها رعایت شده است؟ طراحی اختصاصی و در واقع تهیه و ایجاد یک وب سایت استاندارد و مطابق با نیازها مراحل بسیاری را حاوی می شود که هر یک از این مراحل به صورت موازی از ارزش ویزه ای برخوردارند. به بیان آسان تر مراحل ایجاد و طراحی یک وب سایت به صورت حلقه های زنجیر به یکدیگر متصلند و ضعف و یا نبود یک حلقه می تواند بر روی کیفیت یک وب سایت اثر بسیاری داشته باشد . کلیه مراحل تهیه یک وب سایت باید به صورت برنامه ریزی شده ، هدفمند و گام به گام پیش رود تا در نهایت به نتیجه ای مطلوب برسد. به همین دلیل شرکت نگاران سامانه ونداد با ایجاد هسته مرکزی سیستم مدیریت محتوای پارسی (تگاران وب) گامی با ارزش در جهت تولید و راه اندازی وب سایتهای سفارشی و منطبق بر میل مشتری بر داشته تا با ایجاد انعطاف پذیری و قابلیت به روز شدن، قادر به ایجاد سیستمهای منحصر به شخص و سفارشی باشد.
ممکن است خواندن مطالب زیر با توجه به ترتیب آنها بتواند در تعیین برنامه و هدف شما در تهیه یک وب سایت اثر گذار باشد.

گام اول :اهداف و استراتژی وب سایت
ابتدایی ترین گام در طراحی یک وب سایت ارزیابی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی وب سایت شما در روش معرفی و ارائه خدمات ، نوع و نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ،روش رابطه با مخاطبان و … است . ارزیابی و مطالعه دقیق در این وهله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد . برای تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان مسائل زیر را مدنظر قرار دهید :
– هدف شما از داشتن وب سایت
– نوع مخاطبان شما
– نوع خدمات شما
– تحلیل خواسته های مخاطبان شما
– فضای رقابتی و خصوصیات رقابتی شما

گام دوم : محتوا
این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا و مطالب داخل وب سایت شما مهمترین پارت وب سایت شما را تشکیل میدهند.با توجه به اهداف ، نوع مخاطبان و … اطلاعات موجود در وب سایت شما باید گویای نوع کار و خدمات شما باشد.ارائه اطلاعات علمی ، آسان ، گویا و همراه با مصرف از نگارش مناسب در رابطه با نوع کار و محصولات و یا خدمات شما می تواند همه نیازهای مخاطبان رابر طرف نماید و انها را در مصرف از خدمات و یا محصولات شما متقاعد نماید .

گام سوم : طبقه بندی اطلاعات ، چینش ، نوع نگارش و دسترسی وب سایت
بعد از وهله انتخاب و تعیین اهداف ، استراتژی و سیاست وب سایت ، روش در دسترس قرار دادن و ارائه اطلاعات در اولویت دوم قرار دارد.تصور بکنید که شما ارائه دهنده خدمات خاصی هستید و یا ممکن است مخاطبان شما آشنایی کامل با خدمات و یا محصولات شما ندارند؟ در این حالت وظیفه شما ارائه توضیحات لازم و کافی و همین طور رفع ابهامات و پرسشها اقطعا لی و متداول است. دو حالت برای ایجاد ابهام و عدم جواب به مخاطب وجود دارد.
– وجود نداشتن و یا مبهم بودن اطلاعات.
– در دسترس نبودن و عدم هدایت صحیح مخاطب برای کسب اطلاعات.
این نکته بسیار با ارزش است که بدانید اگر مخاطب ابهام و یا پرسش بدون جوابی در مورد خدمات و یا محصولات شما داشته باشد ، بدنبال منابع دیگری برای جواب دادن به پرسشها خود و رفع ابهام می گردد و این یعنی از دست دادن مخاطب.

گام چهارم : گرافیک وب سایت
یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در یک وب سایت گرافیک وب سایت است.با توجه به فضای رقابتی و شلوغ جهان ی وب جلب توجه مخاطب در وهله ابتدائی قرار دارد. تصور بکنید که قصد دیدن یک وب سایت را دارید که از نظر زمان Load شدن و یا بالا آمدن بسیار نماید و از نظر نمای ظاهری نکته ای برای جلب توجه شما ندارد هر چند که ممکن است مطالب بسیار مفید و یا خدمات بسیار بهتر ی ارائه دهد.در اکثر مسائل شما این وب سایت را خواهید بست و به سراغ وب سایت دیگری خواهید رفت. با توجه به مطالعات و تجربیات ما در زمینه طراحی و گسترش وب ، بر این اعتقادیم که رعایت اصل " خلاقیت همراه با آسانی " می تواند فضایی بسیار زیبا و کارآمد در وب سایت شما ایجاد نماید .در این راه انتخاب رنگها و طرح های مناسب با فضای کاری شما بسیار تعیین کننده است. ذکر این نکته بسیار با ارزش است که گرافیک وب شاخه ای جدا از گرافیک چاپ است و طراحی در وب اصول و استانداردهای مختص به خود دارد.

گام پنجم : رعایت استانداردها در طراحی
استانداردها کمک می کنند تا مطمئن شویم که تمام افراد به اطلاعاتی که ما تامین میکنیم دسترسی دارند و همواره گسترش وب را سریع تر و لذت بخشترمی نماید . استانداردها کمک می کنند که وب سایت شما در همه مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده شوند ، گسترش آنها راحتتر انجام گیرد ، توسط موتورهای جستجو دقیقتر و سریع تر رتبه بندی و تحلیل شوند و ….

گام ششم : مدیریت وب سایت
امروزه وب سایتهای داینامیک و پویا سهم عمده ای از جهان ی وب را تشکیل میدهند. این وب سایتها با مصرف از زبانهای برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی به وجود می آیند و حرکت می کنند. با توجه به گستردگی زبانهای برنامه نویسی تحت وب ، عناصر : علم روز ، تجربه و خلاقیت در مصرف از زبانها و بانکهای اطلاعات نقش تعیین کننده ای در بازدهی و بهره وری وب سایت شما دارد .در وب سایتهای داینامیک بخشی با عنوان مدیریت وب سایت ، برای مدیریت ( بروزرسانی ، ویرایش و … ) اجزاء و مطالب وب سایت در اختیار شما قرار میگیرد. آسانی در روش مصرف ، امکانات و امنیت از نکات با ارزش در مدیریت وب سایت هستند . این بخش توسط مخاطبان عادی وب سایت شما غیر قابل رویت است و در عین حال پارت اصلی تشکیل دهنده وب سایت های داینامیک است.

گام هفتم : بهینه سازی برای موتورهای جستجو
برای کسب رتبه بهتر و کسب مخاطبان بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات ما هستند ) از موتورهای جستجو ، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو امری لازم و ضروریست ، بهینه سازی وب سایت یک شاخه جدا از طراحی وب سایت نیست و طراحان وب باید راههای بهینه سازی وب سایتها را برای موتورهای جستجو به بهتر ی بدانند و در طول طراحی و کد نویسی یک وب سایت رعایت کنند. توسط بهینه سازی وب سایت موتورهای جستجو ،راحتتر ، سریع تر و دقیقتر وب سایت ما را ارزیابی می کنند .برای بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو که امروزه شاخه ای از کار های تحت وب است و به صورت آکآدم یک در دانشگاه های معتبر جهان آموزش داده می شود روشهای مفرق ی وجود دارد.بعضی عدم آبعضی و یا مصرف نا مناسب از این تکنیکها باعث نتایج معکوس می شود.به این معنا که موتورهای جستجو وب سایت شما را تحریم می کنند. پس انتخاب روش صحیح و استاندارد بسیار با ارزش است. این نکته بسیار با ارزش است که بخش عمده ای از بازدید کنندگان شما به دلیل مطالب مفید ، طراحی مناسب ، و خدمات بهتر شما ، به وب سایت شما می آیند و همه مسائل در مورد یک وب سایت به صورت زنجیره ای به یکدیگر پیوسته اند و ممکن است ضعف یکی از حلقه های این زنجیر باعث عدم بهره وری وب سایت شما باشد. اینکه تکنیکهای بهینه سازی به چه روش و ترتیبی اعمال شود ، در جایگیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تایین کننده است. پروسه منطقی و استاندارد زیر می تواند بسیار مفید باشد :
– استاندارد سازی کدهای HTML ، CSS و .. در وب سایت شما
– ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت شما
– ارزیابی رقبای شما
– ارزیابی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما
– بهینه سازی متون وب سایت شما
– ایجاد لینکهای مناسب و مرتبط با وب سایت شما برای افزایش PageRank و رتبه در موتورهای جستجو
– تبلیغات هدفمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین