ایجاد یک اثر هنری در دنیای وب از طریق ساخت سایت

مقالات مرتبط با طراحی سایت
شهریور ۱۸, ۱۳۹۳
صفحه اول گوگل
استفاده از نکات بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) در طراحی سایت
شهریور ۱۹, ۱۳۹۳

مقالات مرتبط با طراحی سایت
در اين مقاله به ۵ مورد از مزاحم ترين تکنيک هاي طراحي سايت مي پردازيم که رعايت آنها باعث افزايش کاربردپذيري سايت طراحي شده خواهد شد.جهان ی مجازی وب، جهان ی بسیار وسیع ی است. در واقع یک گالری هنری است که هزینهء ورودی ندارد. طراحان وب سایت نیز در نوع خود هنرمندانی مفرق هستند . مثل همهء هنرمندان، همه طراحی های وب سایت های این طراحان به درستی کار نمی نماید . نوع تهیه برخی از وب سایت ها واقعاً آزار دهنده است. مثلاً فرض بکنید برخی از نقاشان واقعاً به رنگ آبی علاقه دارند؛ اگر در هر قطعهء هنری از این رنگ مصرف کنند، دیگر آثار آنها چشم ما را تحریک نخواهد کرد. در واقع تمایل و حوصلهء دیدن هنر آن هنرمند را نخواهیم داشت.
طراحی سایت نیز به همین صورت خواهد بود. به عنوان یک گسترش دهندهء وب سایت، باید اطمینان حاصل فرمایید که "هنر" شما برای هر یک از مشتریان مفرق است . همین طور باید از غلط ات رایج که باعث منحرف شدن توجه افراد از محصولات و خدمات می شود، اجتناب نمایید. چیز های بسیاری هستند که وقت طراحی وب سایت و برای اطمینان از مناسب بودن یک وب سایت کامل برای مشتری، باید به درستی، واضح و روشن معین باشند.

حال در این مقاله به ۵ مورد از مزاحم ترین تکنیک های طراحی سایت می پردازیم:
۱- مصرف از رنگ هایی که برای چشم آزار دهنده هستند
اگر مشتریان شما اصرار به مصرف از همه رنگهای رنگین کمان در طراحی سایت خود دارند، این وظیفهء شماست که آنها را مجاب نمایید که این کار در طراحی سایت درست ناست . رنگ هایی که بسیار روشن و یا بیش از میزان تیره هستند ، برای پیشبرد کار مشتریان اصلاً مناسب نهستند .
حتی اگر مشتری شما مالک یک سیرک باشد، باید طراحی سایت آن به صورتی باشد که بیش از ۳ رنگ در آن به کار نرود. استفادهء بیش از سه رنگ واقعاً تکنیک مناسبی در طراحی سایت ناست .

۲- مصرف از موسیقی های پس زمینه در طراحی سایت
هیچ چیز بدتر از این نیست که در همه کل یک وب سایت یک صدا، همیشگی تکرار شود. بدتر از آن با هر کلیک در صفحات مختلف و باز شدن صفحهء جدید، آن موسیقی از ابتدا پخش شود. تکرار یک آهنگ کامل در وب سایت نیز باعث دلخوری مطلق بیننده خواهد شد.

۳- غلط ات املایی
شما با مصرف از یک رایانه و با به کار گیری یک دکمهء "ارزیابی املایی" می توانید از محتوای وب سایت خود مطمئن شوید. هیچ چیز بدتر از غلط بودن دستور زبان، نشانه گذاری های نادرست و یا تلفظ نادرست در طراحی سایت نیست. قبل از هر بارگزاری و به روز رسانی هر جدیدی، چندین بار همه جدیدها را چند نفره چک بکنید . حتی اگر مشتری جدیدی برای وب سایت خودش فراهم کرده ، به درست بودن آن اکتفا نکرده و آن را مجدداً ارزیابی نمایید.

۴- اندازهء فونت
اگر در طراحی سایت در همه محتوای وب از حروف بزرگ مصرف شده باشد، افراد احساس بسیار بدی به آن سایت پیدا می کنند. به نظر می رسد آن وب سایت در حال فریاد زدن است. اما به کار بردن حروف با سایز کوچک به صورتی که همه جدید وب سایت حروف کوچک باشد، افراد احساس می کنند که شما در حال نجوا کردن هستید.
بهترین روش مصرف از سایز معمولی با نشانه گذاری به موقع در طراحی سایت است . به این ترتیب با مصرف از سایز و فونت نرمال در متون وب سایت، بیننده احساس آسانی کرده و از برقراری رابطه با سایت شما لذت خواهد برد.

۵- مصرف از لینک های چشمک زن و pop up های ویندوز
این مورد ها در وب سایت مانند دریافت ایمیل های ناخواسته در صندوق پستی شماست. در واقع اطلاعات بیهوده را از طریقی که به نظر شما اطلاعات مهمی بیاید، به بیننده می رساند. از مصرف از pop up های ویندوزی و لینک های چشمک زن برای جلب توجه مخاطب در طراحی وب سایت تان جداً خودداری نمایید. زیرا این روش تنها برای بازدیدکننده مزاحمت ایجاد می نماید

کپی برداری مقالات با لینک به منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین