بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را از کجا شروع کنیم؟

چاپ مقاله بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را از کجا شروع کنیم؟ قسمت۲
شهریور ۱۶, ۱۳۹۳
طراحی سایت شرکت مارون طراحی داخلی
شهریور ۱۸, ۱۳۹۳

اگر هنوز کسب و کار خود را در فضای اینترنتی به ثبت نرسانده اید، اگر هیچ تبلیغی در محیط مجازی نداشته اید، اگر به فکر راه اندازی کسب و کار در فضای اینترنتی هستید، اگر بازاریابی اینترنتی را در نظر دارید و هنوز نمی دانید که از کجا باید شروع کنید، مراحل زیر به شما کمک می نماید که بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را شروع کنید.

وهله ۱) نیاز را پیدا بکنید و به آن جواب دهید

بیشتر کسب و کارهایی که می خواهند شروع به کار کنند، این غلط را انجام می دهند که اول به دنبال محصول می گردند و پس به دنبال بازار.

برای این که شانس موفقیت خود را افزایش دهید، اول از بازار شروع کنید. نکته این است که ابتدا باید گروهی از افراد را پیدا بکنید که به دنبال راه حلی برای مشکلشان می گردند و هنوز نتیجه مورد نیاز خود را پیدا نکرده اند.

به لطف اینترنت تحقیقات در این نوع بازارها دیگر به سختی قدیم نیست:

 

    از فروم های آنلاین بازدید به عمل بیاورید و به پرسش هایی که توسط کاربران پرسیده می شود دقت بکنید و توجه خود را به مسائل ی که آن ها سعی در حل کردن آن دارند، جلب بکنید .
    تحقیقاتی پیرامون کلمات کلیدی انجام دهید تا کلمه کلیدی که افراد بسیاری آن را مورد جستجو قرار می دهند را پیدا بکنید . اما بیشتر تمرکز خود را، روی کلماتی بگذارید که رقابت کمتری دارد.
    رقیبان بالقوه خود را مورد ارزیابی قرار دهید، سایت آن ها را بازدید بکنید و کارهایی که انجام می دهند را به دقت زیر نظر داشته باشید. زیر نظر داشتن کار های رقیبانتان و استراتژی های بازاریابی اینترنتی آن ها به شما این امکان را می دهد تا نقاط ضعف رقیبان خود را در جوابدهی تقاضای کاربران بیابید و دست به تکمیل و رفع نقص آنها بزنید، اعتبار خود را افزایش دهید و عرضه کننده بهتری باشید. در این صورت شما می توانید با نکاتی که یاد گرفتید، محصول و خدماتی را تولید و ارائه بکنید که از قبل، بازار تقاضای آن وجود دارد، و حتی این کار را بهتر از رقیبانتان انجام دهید.

وهله شماره۲) محصولات خود را گسترش دهید و مراحل آماده سازی برای فرایند فروش را انجام دهید:

در زیر فرمول ثابت شده ای در بازاریابی اینترنتی برای فروش محصولات می آوریم که بازدیدکنندگان را از طریق فرایند خرید، از همان ابتدایی که وارد سایت می شوند، تا لحظه ای که خرید را انجام دهند، هدایت و راهنمایی می نماید :

۱) توجه کاربران را با عنوان های جالب و مشوق، برانگیزید و آن ها را تحریک بکنید .
۲) مسائل ی که محصولات شما برای حل آن ها تولید شده است را توصیف و شرح دهید.
۳) با ارائه راهکارها، محصولات و خدمات منحصر به شخص و مطمئن، حس اطمینان را در کاربران خود زنده بکنید و به اعتبارات خود بیفزایید.
۴) از نظرات کاربرانی که محصولات شما را مصرف کرده اند، به عنوان یک اعتبار نامه و تصدیق نامه برای محصولاتتان مصرف بکنید تا اعتبار خود را بالا ببرید.
۵) در مورد محصولات خود و این که چگونه باعث حل مسائل کاربران می شود و چه منافعی را برای آن ها به ارمغان می آورد، حرف بکنید .
۶) همراه با محصولات خود، توصیه هایی نیز به مشتریانتان بدهید. مثلاً تخفیف و یا بهره مندی از جوایز، حراج ها و …
۷) برای محصولات خود، ضرورت و نیاز ایجاد بکنید . این یکی از اصلی ترین و با ارزش ترین ایده ها و راه کارها در بازاریابی اینترنتی است، که باعث موفقیت بسیاری از شرکت های بزرگ شده است.
۸) از کاربران برای خرید دعوت به عمل آورید.
بعد از بکارگیری این مراحل و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی اینترنتی، باید مد نظر داشته باشید که دقت خود را بر روی این مسئله بگذارید که خدمات و محصولات شما به شکلی منحصر به شخص توانایی حل مسائل و جوابدهی نیازهای مشتریان و بهتر ساختن زندگی هایشان را دارد. در بازاریابی اینترنتی باید خود را جای مشتریانتان بگذارید و مثل آنها فکر بکنید .
وهله شماره۳) سایت خود را طراحی بکنید

بعد از پیدا کردن بازار، محصول و همین طور مطمئن بودن از فرایند خرید و فروش، حال زمان آن رسیده است که سایت خود را طراحی بکنید تا حضوری مستمر و ملموس در محیط مجازی جهت به سرانجام رساندن بازاریابی اینترنتی خود داشته باشید. تنها کلید آسانی را در تمام مراحل به یاد داشته باشید و ملکه ذهن خود سازید. شما کمتر از ۵ ثانیه فرصت دارید تا توجه کاربر را جلب بکنید ، در غیر این صورت کاربر سایت را ترک می نماید و ممکن است هرگز به آن باز نگردد.

چند نکته با ارزش که باید قطعا ً به یاد داشته باشید:

 

    از یک یا دو فونت آسان مصرف بکنید .
    مسیریابی سایت را ساده ، تمیز و واضح طراحی بکنید . نوار مسیریابی در همه پارت های سایت باید یکسان باشد.
    از سرویس های ایمیل برای بازاریابی اینترنتی مصرف بکنید و محصولات خود را از این طریق تبلیغ بکنید .
    طراحی سایت خود را طوری طراحی بکنید که در آن فرآیند خرید به ساده ی صورت بپذیرد. بیشتر از ۲ کلیک فاصله بین مشتری و درگاه پرداخت نباشد.
    وب سایت، فروشگاه و نماینده شما در فضای مجازی است. پس آن را مشتری پسند طراحی بکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین