چاپ مقاله بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را از کجا شروع کنیم؟ قسمت۲

پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
شهریور ۱۶, ۱۳۹۳
بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را از کجا شروع کنیم؟
شهریور ۱۶, ۱۳۹۳

در مقاله قدیم در مورد راه اندازی کمپین تبلیغاتی کسب و کار در فضای مجازی و بازاریابی اینترنتی حرف نمودیم. در این مقاله، ادامه مراحل را توضح خواهیم داد:

استراتژی های بازاریابی اینترنتی
وهله شماره ۴): مشتریان مورد هدف کسب و کار خود را از طریق موتور های جستجو به سایت خود هدایت بکنید .
یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های که می توانید با مصرف از آن، ترافیک وسیع ای را به سایت خود هدایت بکنید ، روش تبلیغات کلیکی یا همان پرداخت به ازای هر کلیک است. تبلیغات کلیکی در حالت کلی، نسبت به هدایت ترافیک به صورت طبیعی یا ارگانیک، ۲ برتری دارد:

    اول این که تبلیغات کلیکی در صفحات جستجو سریع به نمایش در می آید.
    دومین برتری این است که به شما این امکان را می دهد تا کلمات کلیدی مختلف مورد نظر خود را امتحان بکنید و بهترین آن را برگزینید.

با مصرف به همین دلیل ش در استراتژی بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود، نه فقط ترافیک انبوهی را سریع به سایت خود هدایت می بکنید ، بلکه با مصرف از تبلیغات کلیکی شما قادر خواهید بود تا بهترین و پر کاربردترین و مفید ترین کلمه کلیدی خود را بیابید و آن را در صفحات سایت خود توزیع بکنید ، که به سایت شما در رنکینگ ارگانیک موتور های جستجو کمک می نماید .
وهله ۵) اعتبار خود را افزایش دهید
مردم از اینترنت مصرف می کنند تا اطلاعات مورد نیازشان را پیدا کنند. اطلاعات مورد نیاز مخاطبانتان را به رایگان در سایت های دیگر قرار دهید، در این صورت شاهد افزایش ترافیک و رنکینگ بهتر سایت در موتورهای جستجو خواهید بود. نکته این جاست که به همراه اطلاعات خود، لینکی از سایت خود را نیز قرار دهید.

    محتوای تخصصی و رایگان به اشتراک بگذارید تا تمام بتوانند از آن مصرف کنند. مقاله، فیلم و یا هر نوع محتوایی که فکر می بکنید مفید باشد را در دایرکتوری های آنلاین و یا سایت های رسانه های اجتماعی قرار دهید.
    اگر محتوایی ارزشمند دارید، لینک " ارسال به دوست ها " نیز برای آن قرار دهید.
    در جاهایی که بازار هدف شما حضور زیادتری دارد، مثل فروم ها و شبکه های اجتماعی حضوری فعال و پیشرفته داشته باشید.

با مصرف از نکات بالا، بازدیدکنندگان و کاربران جدید پیدا خواهید کرد. حتی بهتر از آن، هر سایتی که مطالب شما را به اشتراک می گذارد و از آن مصرف می نماید ، یا به سایت شما لینک دارد. موتورهای جستجو، لینک هایی را می پسندند که از سایت های مرتبط سرچشمه می گیرند و در نتیجه رنکینگ سایت، تأثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.
وهله ۶) از قدرت بازاریابی اینترنتی از طریق ایمیل مصرف بکنید و بازدیدکنندگان را به مشتریان و خریداران تبدیل بکنید .
وقت ی شما لیستی از ایمیل های بازدیدکنندگان، کاربران و مشتریان سایت خود تهیه می بکنید ، در واقع شما در حال جمع آوری ارزشمند ترین اطلاعاتی که به کسب وکار شما کمک می نماید ، هستید. مشتریان شما با دادن ایمیل هایشان به شما اجازه می دهند که برایشان ایمیل ارسال بکنید . و این کار به این مفهوم است که:

    شما می توانید مسائل ی را به آن ها عرضه بکنید که مورد نیاز و درخواست آن ها است.
    شما می توانید رابطه ی دائمی با آن ها برقرار بکنید که تأثیر بسیار مهمی در کسب و کارتان خواهد داشت.
    بازاریابی اینترنتی از طریق ایمیل، ارزان تر، کارامدتر و موثر تر از فکس یا تبلیغات از طریق نشریات، مجلات و …. خواهد بود.

وهله شماره ۷) درآمد خود را افزایش دهید
یکی از با ارزش ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی این است که ارزش مشتریانتان را افزایش دهید و به آن ها اجازه دهید که بدانند، آن ها برای کسب و کار شما ارزشمند هستند . حداقل ۳۶ درصد افرادی که از شما خرید می کنند، باز نیز از شما خرید خواهند کرد. اما به شرطی که شما همواره همرا آن ها باشید و پا به پای آن ها حرکت بکنید . پس، از راه های زیر مصرف بکنید تا مشتریانتان باز نیز از شما خرید کنند.

    محصولاتی ارائه دهید که مکمل محصول اصلی خریداری شده آن ها باشد.
    به مشتریانتان کپن ها و تخفیف های الکترونیکی هدیه دهید تا در خرید های بعدی از آن مصرف کنند. این روش در روحیه خرید آن ها تأثیر بسزایی دارد.
    در صفحه ای که در انتها هر خرید، از مشتریان و خریداران تشکر می بکنید ، محصولات مشابه را نیز توصیه دهید.
    به مشتریانتان حس اطمینان، اعتماد و وفاداری ببخشید، آن ها به شما وفادار تر خواهند بود.

اینترنت با چنان سرعتی تغیر و گسترش یافت که امروزه ۱ سال کار در فضای اینترنت، مساوی است با ۵ سال کار در جهان ی واقعی. اما چیزی که اصلاً تغییر نکرده ، قواعد بازاریابی اینترنتی، اصول راه اندازی و گسترش کسب و کار اینترنتی موفق است.

اگر شما نیز قصد دارید تا از یک کسب و کار کوچک شروع کنید و آن را در فضای مجازی گسترش دهید، مراحلی که در این مقاله و مقاله قبل در حوزه بازاریابی اینترنتی گفته شد را دنبال بکنید و آن ها را انجام دهید.

اگر از قبل در فضای اینترنت حضور داشتید، یک ارزیابی اجمالی و کلی انجام دهید و ببینید اگر وهله ای جا مانده و یا اعمال نشده، آن را تصحیح بکنید . شما باید اصول و قواعد پایه را رعایت بکنید تا بتوانید کسب و کار موفق داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین