مقالات مرتبط با طراحی سایت

طراحی سایت شرکت مارون طراحی داخلی
شهریور ۱۸, ۱۳۹۳
مقالات مرتبط با طراحی سایت
شهریور ۱۸, ۱۳۹۳

مقالات مرتبط با طراحی سایت
سادگي، عنصر اصلي
شايد کليدي‌ترين تغييري که در طراحي وب‌سايت‌هاي جديد مشاهده مي‌شود، عنصر سادگي باشد. سادگي وب‌سايت همزمان با اين‌که کار طراحان وب‌سايت را سريع‌تر مي‌کند، باعث مي‌شود بتوان به‌طور مستقيم به هدف سايت پرداخت و کاربران را با تعداد کمي عنصر اطلاعاتي راهنمايي کرد. امروزه به‌طور کامل معین است که يک کاربر چه چيزي از وب‌سايت ما مي‌خواهد. براي رسيدن به سادگي در طراحي، کافيست مولفه‌هاي اضافه را بدون قرباني کردن تاثير وب‌سايت حذف کرد. توجه داشته باشيد که سادگي به اين معنا نيست که پيچيدگي‌هاي طراحي، زيبايي‌هاي هنري و يا غناي فرهنگي يک وب‌سايت را حذف کنيم، مي‌توانيم هر چند پيکسل که لازم است انتخاب کنيم؛ اما نه بيشتر از میزان لازم.

طرح‌بندي وسط‌چين
طرح‌بندي وب‌سايت‌هاي امروزه نيز بيشتر عرضي ثابت دارند و در وسط نمايشگر قرار مي‌گيرند. وب‌سايت‌هايي که طرح‌بندي قديمي‌تري دارند، يا تمام صفحه‌اند، يا به چپ يا راست صفحه تنظيم شده‌اند. اما چرا وسط بودن بهتر است؟ برمي‌گردد به همان بحث سادگي، صداقت و اتکاي وب ۲ که طرح‌هاي وسط‌چين اين صفت‌ها را بهتر منتقل مي‌کند.

ستون‌هاي کمتر، نتيجه بهتر
در قدیم ، وب‌سايت‌هاي ۳ ستونه رسم بود و ۴ ستونه نيز كمتر متدوال نبود. امروزه وب‌سايت‌هاي ۲ ستونه متدوال است و ۳ ستونه ديگر نهايت آن به‌حساب مي‌آيد.

محيط بالاي صفحه را از بقيه وب‌سايت جدا کنيد
اين موضوع، مبحث جديدي نيست اما عجيب است که در وب‌سايت‌هاي نسل دوم بسيار بيشتر مصرف مي‌شود و حتي فرق رنگ‌ها به‌چشم مي‌زند.

منوي ساده
‌درست زير نوار بالاي صفحه، نوار منوي خود را قرار دهيد. گزينه‌ها بايد بزرگ و قابل تشخيص باشند. گزينه‌ها هوشمندانه را انتخاب کنيد چرا که اين منوي آسان قرار است در تمام صفحه‌ها نشان داده شود، بنابراين يافتن و انتخاب هر گزينه براي کاربر بايد ميسر باشد.

از لوگويتان خجالت نکشيد
لوگويتان مي‌گويد که شما که هستيد. بنابراين مصرف از يک لوگوي درشت با رنگ مناسب و جالب مي‌تواند تاثير زيادي در صداقت گفته‌هاي شما روي وب‌سايت داشته باشد. ضمن اين‌که نمايانگر نشان تجاري شما نيز هست.

درشت بنويسيد
بسياري از وب‌سايت‌هاي نسل دوم از برای درشت‌‌تر مصرف مي‌کنند، وقتي حرف از حذف عناصر غيرضروري کرديم، در اين‌صورت مي‌توانيم فضا را براي عناصر مهم‌تر باز کنيم. عناصر مهم‌تر مي‌توانند درشت نوشته شوند، چون مهم‌ترند. و اگر هنوز عناصر غيرضروري در صفحه وجود دارند، آن‌ها را کوچک مي‌کنيم. عناصر درشت‌تر توجه بيشتري به‌خود جلب مي‌کنند و اين همان چيزي است که ما انتظار داريم.

رنگ‌هاي روشن و گرم چشم‌ها را بخود مي‌کشاند
وقتي وب‌سايت شما آسان باشد و عناصر کمي روي صفحه داشته باشيد، در اين صورت مي‌توانيد با مصرف از رنگ‌ها مناطق مختلف را از نیز جدا کنيد و توجه مخاطب را به بخشي که صلاح مي‌دانيد بيشتر کنيد

کپی برداری مقالات با لینک به منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین