اصول طراحی سایت کاربر پسند

۶ عامل مناسب در طراحی سایت
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳
طراحی سایت چو بست
طراحی سایت شرکت چوب بست
شهریور ۲۴, ۱۳۹۳

در جهان ی امروزه با گسترش فناوری و ارزش کار در فضای مجازی، طراحی سایت یکی از با ارزش ترین عناصر موفقیت برای یک شرکت و یا یک کسب و کار است. به خصوص اگر کسب و کاری قصد فروش محصولات خود از طریق فضای اینترنت را داشته باشد. در این صورت، ارزش کاربر پسند بودن طراحی سایت شما، چند مساوی می شود. در این مقاله به ۴ نکته آسان اشاره می کنیم که به شما کمک می نماید تا سایتی طراحی بکنید که کاربر پسند باشد.

اصول طراحی سایت کاربرپسند
۱٫ مسیر یابی و رابط کاربری راحت
رابط کاربری یکی از مهم ترین بحث ها در طراحی سایت است. اگر سایت شما، رابط کاربری آسان داشته باشد، کاربران زمان زیادتری را در سایت شما سپری می کنند و از بازدید از سایت شما تجربه شادمان کننده ای خواهند داشت.

همین طور سعی بکنید که مسیریابی سایت را به بهترین و آسان ترین شکل ممکن طراحی بکنید . با مصرف از کلمات قابل فهم و آسان و متداول مثل "خانه، در مورد ما، ارتباط با ما و . . . " و ایجاد نوار مسیریابی آسان به کاربران این امکان را بدهید تا بتوانند به آسانی از طریق نوار مسیریابی به صفحات مختلف سایت شما بروند و از اطلاعات مورد نیازشان مصرف کنند.

نکته دیگری که بسیار حائز ارزش است، وجود پارت جستجو در سایت است. کاربران تمایل دارند تا محتواهای قدیمی را پیدا کنند و یا دنبال موضوع خاصی بگردند؛ با قرار دادن نوار جستجو در سایت شما به آن ها این امکان را می دهید تا بتوانند به آسانی و سریع چیزی که می خواهند را پیدا کنند.

همین طور در طراحی سایت خود منوها و نوار مسیریابی را ساوقت دهی شده نگاه دارید. اگر می خواهید از لایه ها و دسته بندی های مفرق و جدا از نیز مصرف بکنید ، آن ها را به بهتر ی سازماندهی بکنید تا کاربران بتوانند به آسانی آن ها را پیدا کنند.
۲٫ وقت بارگذاری سایت
رضایت کاربران سایت، رابطه مستقیمی با وقت بارگذاری آن دارد. هر چه مدت وقت بارگذاری سایت کم تر باشد، رضایت کاربران بیشتر خواهد بود و به جای خروج از سایت به علت زیاد بودن وقت بارگذاری، به گشت و گذار داخل سایت ادامه خواهند داد.

در سایت خود از قرار دادن عکس ها، فیلم ها، فایل های فلش وبقیه فایل های پر اندازه خودداری بکنید و یا آنها را به حداقل برسانید. با فشرده کردن فایل ها، وقت بارگذاری سایت را کم شدن دهید.

پس مد نظر داشته باشید که در طراحی سایت خود، سرعت را قطعا لحاظ بکنید ؛ زیرا یکی از با ارزش ترین معیار ها است.
۳٫ خوانا بودن
برای های سایت باید طوری باشد که کاربران و بازدیدکنندگان بتوانند بدون زحمت، سریع و آسان آن را بخوانند و درک کنند. از فونت های استاندارد و مناسب مصرف بکنید تا کاربرانتان از بازدید سایت شما خشنود باشند و باز نیز به سایت شما باز گردند.

این نکته به خصوص برای سایت هایی که از مقاله های بلند مصرف می کنند می بایست بیشتر لحاظ شود. ترکیب رنگ، نوع فونت و فاصله گذاری از فاکتورهای مهمی است که باید رعایت شود. فونتی زیبا که به آسانی قابل خواندن باشد انتخاب بکنید ، از ترکیب رنگ مناسب مصرف بکنید و فاصله گذاری های برای را به صورت مناسب لحاظ بکنید تا برای، منظم و ساوقت دهی شده در سایت قرار گیرد.
۴٫ مصرف راحت
نکته با ارزش دیگری که در طراحی سایت بسیار حائز ارزش است ، این است که سایت خود را در دستگاه های مختلف و همین طور مرورگرهای مختلف امتحان بکنید . امروزه تعداد بسیاری از افراد از طریق تبلت ها و موبایل ها به مرور اینترنت می پردازند. پس سعی بکنید طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف به بهتر ی کار نماید . این کار به کاربران کمک می نماید تا تجربه بهتری از بازدید سایت شما داشته باشند و بازدیدکنندگان سایت را نیز افزایش خواهد داد.

هر چه سایت شما با تکنولوژی های به روز، همگام باشد، تعداد کاربرانی که از بازدید از سایت شما راضی هستند ، بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین