پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

در جهان امروز طراحی سایت امریست لازم و ضروری
شهریور ۱۵, ۱۳۹۳
چاپ مقاله بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را از کجا شروع کنیم؟ قسمت۲
شهریور ۱۶, ۱۳۹۳

در جهان ی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا همان سئو، تغییرات بسیاری اتفاق افتاده است. الگوریتم های موتور های جستجو روز به روز در حال تکامل هستند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. در این مقاله به یکی از با ارزش ترین تغییرات می پردازیم.
انتها عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
انتها عمر کلیدواژه ها
پیش تر، زمانی موتور های جستجو جوان تر بودند و کاربران نیز اطلاعات کمتری نسبت به موتور های جستجو داشتند، گوگل کلیدواژه را به عنوان یک روش اصلی برای جستجو معرفی کرد. اما امروزه با پیشرفت و بلوغ الگوریتم های موتور های جستجو و همین طور افزایش آبعضی و دانایی کاربران، گوگل مجبور به ایجاد تغییرات متعددی در الگوریتم های موتور جستجوی خود شد. امروزه دیگر کاربران به بهتر ی می دانند که چگونه باید دنبال اطلاعات مورد نیاز خود بگردند و یا بر روی کدام نتیجه کلیک کنند.

تفسیر قدیمی که از کلمات کلیدی در سئو وجود داشت، امروزه دیگر بیان نیست و حتی نادرست است. کاربران از کلمات آسان برای جستجو و پیدا کردن اطلاعات مورد نیاط خود مصرف نمی کنند. آن ها شبیه حرف بین دو آدم ، از موتور های جستجو پرسش می پرسند.

آنها عبارات ی را مورد جستجو قرار می دهند که قصد و منظور شان از جستجو را بیان می نماید . که به آن ها query می گویند. گوگل نیز تلاش می نماید که مفهوم و مقصود جمله پرسش شده را با مفهوم اطلاعات موجود در پایگاه داده اش مقایسه نماید و بهترین و مرتبط ترین نتایج را به ارمغان آورد. برای مثال، می توان به خصوصیات ی گوگل اشاره کرد که در جستجو به شما کمک می نماید : مثلاً Auto Complet که به صورت خود کار جمله شما را بر طبق مقصود شما از جستجو تکمیل می نماید . و یا Spelling Correction که لغات املایی شما را بر طبق نیت شما از جستجوی آن ارزیابی و اگر غلط بود آن را تصحیح می نماید .
در سئوی جدید چه معیاری جایگزین کلیدواژه می شود؟
ما در جهان ی آنلاین زندگی می کنیم. جایی که کاربران می دانند دنبال چه چیزی هستند و موتور های جستجو نیز روز به روز خود را بهتر و بهتر می کنند تا کاربران را راضی نگه دارند. اما برند شما چه اقدامات و استراتژی هایی را در نظر دارد تا پا به پای این رقابت پیش رود و خود را به سئوی جدید برساند؟

وب سایت تجاری شما و حضور آنلاین می بایست بر طبق خواسته و نیاز مشتریان هدف باشد، نه بر طبق کلمات کلیدی که تمرکز بر بهینه سازی دارد.

این مورد در استراتژی ۲۰۱۳ به چه معناست؟ تمرکز بر روی تاکتیکهایی که در سمت پیچیده تر گوگل نقش بازی می کنند:

طرح ریزی جستجوها به سمت عملیات، نیت تحقیق و ایجاد محتوای هدف گذاری شده
اولویت بندی نیت کاربران از جستجو بر طبق ارزش آن

    هرکاری که شرکت شما در آن کار می نماید و انجام می دهد را لیست بکنید .
    رفیق دارید که با چه تاپیک هایی در نتایج جستجو ظاهر شوید. (محصولات، خدمات و . . . .)
    این تاپیک ها را بر طبق مفهوم و مقصود آن ها بخش بندی بکنید .
    تاپیک ها را بر طبق ۴ عنوان اصلی زیر طبقه بندی بکنید :
        مسیریابی
        اطلاعاتی
        تجاری
        معلت اتی

هر کدام از عناوین بالا و تاپیک های داخل آن را بر طبق محتویات و مفید بودن اطلاعات آن ارزش گذاری کرده و اولویت بندی بکنید .
نیت تحقیق
انجام تحقیقات مختلف برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب برای محتوای سایت شما هنوز نیز ضروری است. اما باید درک و دانش بهتر ی از نیت و قصد کاربران از جستجو حول یک کلمه کلیدی و یا یک جمله سوال ی (query) داشته باشید. باید بدانید که افراد مختلف، محصول و یا خدمات شما را چگونه و با مصرف از چه کلمات و عبارات ی مورد جستجو قرار می دهند. اگر در سایت خود نوار جستجو دارید، جستجو های انجام شده از طریق آن را نیز مورد ارزیابی قرار دهید. از این طریق اطلاعات مفید ی به دست خواهید آورد. مثلاً: کاربران چه طور از نوار جستجوی داخل سایت شما سوال به عمل می آورند؟ به دنبال چه اطلاعاتی از چه صفحاتی هستند ؟ و همین طور در می یابید که آیا داده های سایت، بر طبق ارزش های مفهومی هستند ، یا خیر.
ایجاد محتوایی که توانایی بهتر ی در برقراری رابطه دارد
شما لیست اولویت بندی شده ای از تاپیک های با ارزش دارید. حال زمان آن است که محتوایی ایجاد بکنید که کاربران را راضی نماید . با توجه به طبقه بندی تاپیک های مختلف که انجام گرفت، حال به ارزیابی محتوای هر تاپیک می پردازیم که چه اطلاعاتی باید در هر عنوان قرار بگیرد.
مسیریابی:
Query ها اکثرا ً از ارزش کمتری برخوردارند. مگر این که مستقیماً برند شما را هدف گرفته باشد. جستجوی برند نیز نوعاً ممکن است که به سمت محتوای عنوان اطلاعاتی هدایت شود. اما باعث هدر رفتن زمان، منابع ارزشمند و تلاش می شود، در عین حالی که همواره هم نتایج درستی را به کاربرا ن می دهند.
اطلاعاتی:
نتایج جستجو ها اکثرا ً از مقالات، تصاویر، فیلم ها و رسانه های دیگر تأمین می شود که تعادل بهتر ی بین اطلاعات، سرگرمی و آموزش برقرار می نماید .
تجاری:
فقط در صورتی ارزشمند خواهد بود که بتوانید نظر کاربران را جلب کرده و آن ها را به مشتری تبدیل بکنید . نقاط دسترسی و رابطه ی چند گانه ای را برای کاربران فراهم آورید تا این تبدیل به آسانی انجام بپذیرد. یکی از روش های موجود برای این کار، ارائه اطلاعات رایگان از طریق ایمیل است.
معلت اتی:
ارزشمند ترین جستجو ها را حاوی می شود. بسیار رقابت بر انگیز هستند و اگر نتوانید راه ساده ی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری ارائه دهید، ارزش آن از بین می رود.
سخن پایانی:
سئو و یا بهینه سازی سایت شما برای موتور های جستجو، با معین کردن رابطه تاپیک ها، کاوش کردن پیرامون روش جستجوی کاربران، درک نیت و مقصود جستجوی کاربران و ارائه محتوای مرتبط و مناسب که بتواند رابطه برقرار نماید ، می توانند باعث افزایش ترافیک ارزشمند سایت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین